Ніка - спортивний клуб художньої гімнастики у Львові, художня гімнастика львів

1 лютого 2015 року у Львові відбувся другий дитячий турнір з художньої гімнастики «Кубок першого тренера, присвячений пам’яті Галини Федорової»

Це вже другий тематичний турнір для наймолодших спортсменок віком від 4 до 12 років, який організовують спортивні клуби «Грація» та «Ніка». Тренери обох цих клубів є ученицями Галини Іллівни Федорової.

Показово, що до участі у змаганнях із такою символічною назвою зголосилися майже всі львівські клуби художньої гімнастики.

Змагання відбудуться 1 лютого 2015 року в спортивному комплексі «Грація», що знаходиться на території ТВК «Південний» (м. Львів, вул. Виговського).

Початок змагань о 9.00 год.

Довідка:

Галина Іллівна Федорова народилась 21 березня 1919 року в місті Воронеж.

У Воронежі закінчила загальноосвітню школу і поступила в Школу пластики та акробатики (пізніше Воронезьке хореографічне училище).

Навчаючись в Школі пластики познайомилась із Володимиром Костянтиновичем Яковенком, з яким створили балетно-акробатичний дует. Невдовзі молоді люди одружилися. Перед початком Другої світової війни молода пара переїхала в Харків, де працювала в Театрі оперети.

Після завершення Другої світової війни подружжя переїжджає до Львова, де у філармонії продовжує виступати своїм балетно-акробатичним дуетом. У Львові Галина Федорова вступила до інституту фізичної культури і почала займатися художньою гімнастикою у тренера Алли Олександрівни Сафроненко.

У 1958 році – у віці 39 років – Галина Іллівна виконала нормативи майстра спорту з художньої гімнастики.

Після закінчення інституту працювала на кафедрах фізичного виховання у Львівському медичному інституті, торгово-економічному інституті та у Львівській Консерваторії.

З середини 1960-х років Галина Федорова починає працювати тренером у львівській ДЮСШ №5.

З 1972 року працює в парі із своєю донькою Людмилою Володимирівною Яковенко (яка сьогодні є старшим тренером СК «Ніка»)і активно допомагає їй у підготовці гімнасток.

Галина Іллівна працювала і тренувала до останніх днів свого життя.

Завершила свій земний шлях 1 жовтня 2001 року.

Детально про турнір >>>

НОВИНИ

СТАТИСТИКА