Ніка - спортивний клуб художньої гімнастики у Львові, художня гімнастика львів

90-річний ювілей з нагоди дня народження Сопрунової Анни Гаврилівни

07 березня 2016 року виповнилося 90 років видатному педагогу, старшому хореографу, тренеру спортивного клубу «Ніка» Анні Гаврилівні Сопруновій, яка понад 70 років свого життя присвятила сцені Львівської Опери та вихованню молодого покоління в балеті та спорті.

Коротка біографічна довідка:

Від 1945 до 1965 Анна Гаврилівна була солісткою балету Львівської Опери. Працювала на сцені Опери разом із такими корифеями, як Наталя Слободян і Олег Поспєлов, Петрос Малхасянц та Ірина Красногорова-Малхасянц. Після завершення балетної кар’єри, Анна Гаврилівна викладає хореографію для гімнастів у спортивних школах та товариствах Львова.

Згодом, на запрошення знаменитого Віктора Чукаріна, Анна Гаврилівна викладала хореографію у відділенні спортивної гімнастики Школи вищої спортивної майстерності. Паралельно Анна Гаврилівна викладала хореографію для спортивних гімнастів у ФСТ «Трудові резерви».

З 1993 А.Г. Сопрунова викладала хореографію в секції художньої гімнастики спортивної школи «Динамо».

А з 2013 і до нині Анна Гаврилівна викладає хореографію в клубі художньої гімнастики «Ніка».

Працюючи понад 70 років на ниві балету та хореографії Анна Гаврилівна виховала цілу плеяду майстрів балету та спорту. Серед її вихованок, зокрема, Марія Абашова, солістка балету Санкт-Петербурзького академічного театру балету Бориса Эйфмана, Анжеліка Савраюк – чемпіонка Італії з художньої гімнастики, Ірена Тавпаш – майстер спорту з художньої гімнастики та хореограф, яка нині викладає хореографію в Австрії.

Сьогодні, в день 90-ліття Анна Гаврилівна Сопрунова продовжує викладати хореографію для юних гімнасток. Серед її нинішніх вихованок – призери кубка України та переможці багатьох національних та міжнародних змагань з художньої гімнастики.

Подиву гідною і гідною для наслідування молоддю є її життєва постава та активність.

За високу професійну майстерність, багаторічну творчу працю, вагомий особистий внесок у розвиток художньої гімнастики та хореографії Анна Гаврилівна Сопрунова нагороджена почесною Грамотою Львівської обласної державної адміністрації!

НОВИНИ

СТАТИСТИКА